Malba

Obrazy

O mé tvorbě

Věřím, že každému se minimálně jednou v životě může stát něco neočekávaného a velkého. Něco, co nám změní život, když nás to nasměruje někam, kam jsme vůbec neměli v plánu jít. Mně se to “něco velkého“ stalo před lety s malováním. Tenkrát jsem uvnitř sebe zničehonic uslyšela: “Tvoř. Maluj anděly!” A já, která jsem tehdy věřila tomu, že neumím malovat, jsem si pomyslela: “Haha, já? Malovat? Tak to je dobrý vtip!” Ale volalo mě to tak silně, že jsem začala. Sama. Po svém. S jedním plátnem, pár štětci, sadou základních akrylových barev... hlavně s dětskou zvídavostí a nadšením… a zamilovala jsem se. Dnes už chápu, že každý jeden z nás - lidských TVORů - v sobě máme nekonečné množství tvořivé energie, které se jen stačí otevřít a nechat ji, ať se skrze nás děje. Miluju tuhle cestu, kterou se mojí duši zachtělo vydat. Miluju proces každé malby a to, kým jsem, když tvořím. Miluju dívat se na hotové obrazy a vnímat jejich energii. Miluju sledovat, jak se já a obrazy měníme, jak spolu rosteme. A taky miluju posílat obrazy do světa a po čase se dozvídat, jak se s nimi máte a jak s vámi pracují. Tématem mojí tvorby jsou Andělští ochránci a průvodci. Proč andělé? Protože věřím, že oni nad námi drží jejich ochranná křídla, provází nás životem a pomáhají nám s čímkoli, o co je požádáme. Každý obraz má svůj příběh a chce předat určité poselství. Každý anděl vzniká intuitivně, bez konkrétní představy, jak by měl vypadat... vzniká z toho/v tom, co sama prožívám. Obrazy tvořím s láskou, radostí, vděčností, ale i respektem, protože umí předat nejen potěšení našim očím, ale i velmi silné energie, které se nás hluboce dotýkají, promlouvají k našim duším a, jsme-li na to připravení, pomáhají nám růst. Proto je pro mě tolik důležité, aby se každý jeden obraz dostal k té správné duši, kterou si, dřív nebo později, zavolá. Můžete to být právě vy... a v tom případě mi o tom dejte vědět. :)

Volné obrazy

Následuj Lásku

Následuj Lásku

Akryl na plátně, 50x60 cm. Jít za tím, co opravdu milujeme, chce ohromnou dávku vnitřní síly. Taky odvahy k rozhodnutí odpoutat se, poslouchat svoji intuici, vyjít z davu a dovolit si udělat první krok k té naší, ještě nikým jiným neprošlapané, cestě. A ještě víc síly a odvahy to chce, abychom tohle rozhodnutí ustáli a věřili si natolik, abychom se nenechali stáhnout zpátky na bezpečnou cestu jistot. Jakmile se na tuhle cestu vydáme, přestože kolem sebe máme rodinu a přátele (kteří ale tuto cestu neznají), může se stát, že půjdeme sami. Místy může přijít pocit, že jsme si toho na sebe naložili moc a není kdo by nám s tím pomohl. A z toho nám může být smutno. Ale nezastavíme-li se, pochopíme, že takhle to musí být. Že musíme jít sami, protože tahle cesta je jen o nás. O naší práci, úsilí, objevování a tvoření… Pokud začínáme být po čase nesví z toho, že ještě nepřichází výsledky a velké odměny od Vesmíru, jednoduše to pusťme, s plnou důvěrou pokračujme a vězme, že to, co dáváme, se nám zákonitě (dřív nebo později) vrátí. Protože… teď už k důležitosti té Lásky… Kamkoli jdeme a naše srdce hoří Láskou… tam nemůžeme nebýt správně. Dokud jdeme s Láskou, jdeme správně. Ona nás nemůže vést špatně. :)

10 000 KčMám zájem
Komunikace

Komunikace

Akryl na plátně, 40x50 cm. Poselství obrazu zní: „Umím vyjádřit sebe, kdo jsem. Stejně tak svoje pocity a myšlenky. Nebojím se říct, co (ne)chci, co cítím, co se mi (ne)líbí. Nebojím se říct NE. Vím, že komunikace, přestože není vždycky jednoduchá, je základním kamenem zdravých a fungujících vztahů. Rodinných, partnerských, přátelských i pracovních.“

4 500 KčMám zájem
Nohama na Zemi a hlavou ve Vesmíru

Nohama na Zemi a hlavou ve Vesmíru

Akryl na plátně, 40x50 cm. Toto téma velmi chtělo jít na plátno, aby nám ukázalo, jak důležitá je harmonie a spolupráce Země a Vesmíru, hmoty a ducha, první a sedmé čakry... můžete to pojmenovat jak chcete. Obraz vznikal se záměrem podpořit naši cestu do jakéhosi středu, ze kterého si uvědomujeme rovnocennost hmoty a ducha. Kde chápeme, že nám úplně nesvědčí být příliš ukotvení ve hmotném/materiálním světě, nebo si naopak pořád ulítávat tam nahoru... a tu druhou stranu prostě nevnímat. Kde přicházíme na to, že otevřením se jim oběma se nám dostává osvobozující pocit, že opravdu neexistuje žádný limit a že všechno jde, když se chce. Protože s vědomím toho, odkud jsme sem přišli (Vesmír) a že jsme sem přišli proto, abychom zažili v podstatě cokoli, co nám život na Zemi (hmota) nabízí... v tomto bodě nejde dál věřit tomu, že něco nemůžeme nebo že něco nejde. V tomto bodě chápeme a přijímáme naší velikosti, svobodu, hojnost a dostatek, svobodnou vůli a sílu jediného rozhodnutí. Nohama na Zemi a hlavou ve Vesmíru. Tam se děje Život.

4 500 KčMám zájem
Láska

Láska

Akryl na plátně, 50x50 cm. Láska, ta nejkrásnější, nejčistější a nejsilnější energie v celém Vesmíru, skrze kterou je všechno možné. Energie, která je tu pro nás v nekonečném a nevyčerpatelném množství. Osvoboďme se od všech bolístek, trápení, a strachů. Otevřeme naše srdce, aby do něj mohla vstoupit Láska. Abychom se stali milujícími a chtěli být milováni. Abychom pochopili, že jsme Lásky hodni a nemusíme si ji napřed zasloužit. Abychom mohli milovat sebe, život a lidi v něm. Aby nám do života přicházeli lidi, kteří mají také otevřená srdce a se kterými můžeme navazovat a budovat zdravé vztahy a přátelství. Abychom poznali, s kým ten zdravý vztah nemáme a kdy je čas odejít. A prostě a jednoduše proto, abychom už nikdy víc neměli potřebu se před Láskou uzavírat.

5 000 KčMám zájem
Žij (opravdu) svoji pravdu

Žij (opravdu) svoji pravdu

Akryl na plátně, 60x60 cm. “Našla jsi svoji Pravdu… ale žiješ ji? Opravdu?!” Poznávat sám sebe a nacházet svoji opravdovost, je samo o sobě velký proces. Proces plný zkoumání a uvědomování si toho, kdo (ne)jsme. Co (ne)chceme. Kde a s kým nám je/není dobře… Tahle cesta je krásná, dobrodružná, osvobozující, ale zároveň děsivá, bolavá a plná samoty. Přesto je tolik potřebná. Když se prodereme všemi maskami a to opravdové já najdeme, dost pravděpodobně přijde moment, kdy pochopíme, že tohle ještě není cíl. Že je to jen zastávka, ze které za chvíli pokračujeme do další fáze, kterou je začlenění “pravého já” do naší reality. A to znamená jediné - definitivní rozloučení se se vším, kdo nejsme my a opuštění všeho, co už nefunguje. Proto poděkujme všem starým verzím nás, bez kterých bychom se sem nedostali a pojďme opravdu žít tu naši pravdu.

10 000 KčMám zájem
Osvobození

Osvobození

Akryl na plátně, 40x40 cm. Osvobodit se od všeho, co nejsme my, naše podstata a pravda… Být tím, kdo jsme. Ve své nejhlubší přirozenosti. Vysvléct se ze všech těch vrstev, do kterých nás nacpal někdo jiný. A dostat se až k té nejopravdovější verzi nás. (Roz)pustit všechno, co jsme se doposud naučili, co nám bylo předáno, ale dál to s námi nerezonuje. Pobýt s tím vším, poděkovat a pustit… netahat to dál. Už ne. Ať se tak děje.

3 500 KčMám zájem
(Důvěrné) procházky (s) Temnotou

(Důvěrné) procházky (s) Temnotou

Akryl na plátně, 60x70 cm. Každý přerod je jaksi podmíněný procházkou (s) Temnotou. Bez toho se nikam neposuneme a naše životy se nezlepší. Často se této "temné" fáze bojíme a utíkáme od neznáma všemožnými způsoby. Když ale neutečeme, zjistíme, že naše strachy byly možná i zbytečně velké. Zkusme tomu procesu prostě důvěřovat. Časem poznáme, že Temnota neubližuje, ale léčí. Že nás vede k větší svobodě a zesílení našeho světla. Že už se jí nepotřebujeme vyhýbat. Že se jí odevzdáme a necháme ji pracovat, protože jí důvěřujeme. Že už není tím strašákem, ale důvěrnou společnicí. Dovolme si i tohle prožívat.

8 500 KčMám zájem
Pravda

Pravda

Akryl na plátně, 60x60 cm. Pravda - čistá, vnitřní, opravdová, naše jedinečná… a každého z nás jiná. Tuhle pravdu neznáme zvenku. Není to ta přijatá od druhých. Tuhle teprve (každý svým tempem) nalézáme. Ne venku, ale chodíme si pro ni dovnitř, k našim duším, aby nám ji pověděly. Abychom poznali, kdo opravdu jsme, co je naše, co tady na tom světě máme/chceme dělat a jak to chceme dělat… protože tohle všechno nám nemá diktovat vnější svět, ani naši nejbližší. Tohle musí vycházet z nás. Poznejme naši pravdu a žijme ji. Sdílejme ji, chceme-li, ale nenuťme, nepřesvědčujme, nedávejme nevyžádané rady a netlačme se někam, kde nemáme být. Každému z nás funguje něco jiného… tak to prostě je. Není tady jedna jediná cesta pro celý lidstvo. Nemusíme s každým souznít. Zkusme ale pochopit a respektovat… Žijme a dělejme věci proto, že při nich v srdcích cítíme radost a lásku… že se cítíme být naplněni a sami sebou. Pak už nechme potřebu hledat tam venku se samu vytratit… 💜

8 000 KčMám zájem